Κ17 ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός 1-1

K17

Αν και έπαιζε για μισή ώρα με παίκτη παραπάνω η Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη από την αξιόμαχη ομάδα του Πανσερραϊκού με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1.

Ο ΠΑΣ ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο μετουσιώνοντας στο 27΄ την υπεροχή του σε γκολ όταν ο Ζέρβας έκανε τη σέντρα και ο Τούφας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Στο 66΄ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες αφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πούγκας.

Ωστόσο στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Κοτίδης με ωραία προσπάθεια και σουτ ισοφάρισε σε 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Γεωργίου (Διαμαντόπουλος-Τσιάρας).

ΠΑΣ Γιάννινα: Βακαλόπουλος, Τσιώτης, Ζέρβας, Γλενής, Γκόγκας, Χαλάτσης, Τούφας (88′ Νικολάου), Σπύρου, Καλαμπόκης (80′ Σκουτελιάς), Παλαντζάς (73′ Φλώρος), Τζοβάρας

Πανσερραϊκός: Χηνάκης, Παπαδόπουλος, Βασιλάκος (73′ Καμήλαλης), Πούγκας, Μπόλας, Γουρίδης (65′ Καρτάλης), Μπλατσιώτης, Σέρα (85′ Γιαννούλης), Κωτίδης, Μπαντής (85′ Κουκουτσης), Καλαμπόκης (73′ Ιακαρης).