Προπόνηση στο γυμναστήριο για τους παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα
• Με επιμόρφωση γύρω από τους κανονισμούς διαιτησίας και ενδυνάμωση στο γυμναστήριο πέρασε η χθεσινή μέρα για τους ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Γιάννινα.
Στις 10 το πρωί βρέθηκε στο ΠΕΑΚΙ ο πρώην διεθνής διαιτητής και πρώην αρχιδιαιτητής Θανάσης Μπριάκος, ο οποίος έκανε μάθημα στους ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Γιάννινα και το τεχνικό επιτελείο γύρω από τους νέους κανονισμούς που υπάρχουν στο ποδόσφαιρο. Τα μαθήματα αυτά τα ζητάει η OUEFA, προκειμένου να μπουν στο φάκελο αδειοδότησης των ομάδων.
Οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα παρακολούθησαν με μεγάλη προσοχή τον κ. Μπριάκο, ο οποίος τους έλυσε κάθε απορία που είχαν γύρω από τα διαιτητικά θέματα.
Στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές πήγαν στο γυμναστήριο, όπου εκεί έγινε η χθεσινή προπόνηση με τους παίκτες να είναι χωρισμένοι σε δύο γκρουπ και να κάνουν ασκήσεις ενδυνάμωσης.
Η επόμενη προγραμματισμένη προπόνηση είναι για σήμερα το πρωί στο ΠΕΑΚΙ.