Στην κορυφή της Α’ Ερασιτεχνικής η Ελεούσα, 1-0 την Καστρίτσα

ERASITEXNIKO

Η Θύελλα Ελεούσας ήταν η νικήτρια του ντέρμπι της εμβόλιμης αγωνιστικής, καθώς επικράτησε με 1-0 της Καστρίτσας με τέρμα του Καράσα και βρίσκεται μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα μετά από τέσσερις αγώνες.

Στις νίκες επέστρεψε η Ανατολή μετά την ήττα από την Καστρίτσα, επικρατώντας με 2-0 των Λογγάδων με γκολ των Κοσυφαρίνη και Τασιούλα.

Ωραίο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο έγινε στο Δροσοχώρι όπου ο Παντελεήμων προηγήθηκε με 2-0 με τέρματα των Μελιγγιώτη και Ντασιάκη, αλλά το Μέτσοβο ισοφάρισε σε 2-2 με τέρματα του Τσουλιάη.

Δεύτερη νίκη για το Κουτσελιό στο πρωτάθλημα που κέρδισε με 3-0 το Σταυράκι με όλα τα γκολ να μπαίνουν στην επανάληψη (σκόραραν οι Κακαράντζας, Μπαλαντάνης, Νικολάου).

Ματς με εναλλαγές στο σκορ και συγκινήσεις ήταν και αυτό στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ ανάμεσα σε Κεφαλόβρυσο και Πέραμα (2-2). Ο Τάχιας έβαλε στο σκορ μπροστά την Αναγέννηση, το Πέραμα έκανε την ανατροπή με τους Τζιάλλα και Μπισέλα, αλλά το Κεφαλόβρυσο ισοφάρισε με τον Άνταμτσιουκ.

Στη λευκή ισοπαλία (0-0) έμειναν Νεοκαισάρεια και Νησί, ενώ στο ματς που ολοκληρώθηκε τελευταίο χρονικά, η Κόνιτσα κέρδισε εκτός έδρας του Χουλιαράδες και ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Σε παιχνίδι για τη Β’ Ερασιτεχνική ΠΑΟ Ηλιόκαλης και Πωγωνάτος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Τα αποτελέσματα της Α’ Ερασιτεχνικής: Ελεούσα- Καστρίτσα 1-0, Νεοκαισάρεια- Νησί 0-0, Δροσοχώρι- Μέτσοβο 2-2, Ανατολή- Λογγάδες 2-0, Κουτσελιό- Σταυράκι 3-0, Βουνοπλαγιά- Νεοχωρόπουλο 2-1, Κεφαλόβρυσο- Πέραμα 2-2,  Χουλιαράδες- Κόνιτσα 1-2.