Άνετη νίκη για τον ΠΑΣ επί του Ίκαρου Έδεσσας

AS GIANNENA

• Εύκολο έργο είχε στο Κλειστό της Λιμνοπούλας η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΣ Γιάννινα, κερδίζοντας άνετα με 3-0 σετ τον Ίκαρο Έδεσσας που βρίσκεται στην τελευταία θέση και χωρίς κερδισμένο σετ στο πρωτάθλημα. Ο ΠΑΣ ήταν ανώτερος σε όλο το παιχνίδι και καθάρισε το ματς με συνοπτικές διαδικασίες.

Το ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον ΠΑΣ να τελειώνει το ματς με συνοπτικές διαδικασίες. H ομάδα του ΠΑΣ αφιέρωσε τη νίκη με αντίπαλο την ομάδα της Έδεσσας στη μνήμη του δημάρχου Μωυσή Ελισάφ.

Τα σετ: 25-10, 25-13, 25-17

Πήρε τον βαθμό στον Βόλο ο ΓΑΣ

• Την ήττα με 3-2 στο τάι μπρέικ γνώρισε ο ΓΑΣ στη σκληρή μάχη που έγινε στον Βόλο με αντίπαλο την τοπική Αργώ. Το θετικό είναι πώς παρά την ήττα, η γιαννιώτικη ομάδα πήρε τον βαθμό.

Το παιχνίδι είχε αρκετές διακυμάνσεις και πολύ σασπένς, αλλά οι Βολιώτισσες στο τάι-μπρέικ επικράτησαν εύκολα.

Τα σετ: 25 – 20, 23 – 25, 25 – 23, 21 – 25, 15 – 8