Ρεπορτάζ από τους αγώνες της Β' Ερασιτεχνικής
Πεντέλη- Πέραμα 0-4
• Με το δεξί μπήκε τη νέα χρονιά το Πέραμα επικρατώντας με 0-4 της Πεντέλης.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 8’ με πλασέ του Καλιακούδα.
Στο 18’ ο Μπάφας πέρασε την πάσα στον Μπισέλα και αυτός δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να κάνει το 0-2. Το Πέραμα στο 65’ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ζήση, την εκτέλεση του ανέλαβε ο ίδιος στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας έτσι το 0-3. Το τελικό 0-4 έκανε στο 75΄ο Μπάφας. Δοκάρι για το Πέραμα είχε ο Μπισέλας.
Διαιτησία: Χριστοφορίδης (Μπαδήμας-Τζίμα).
Πεντέλη: Λαμπρίδης, Χαραλάμπους, Μπλάτσιος (46΄Τάτσης), Κωστούλας, Βασιλείου, Ζώης, Ντίνος, Δήμος, Βλαχογιώργος, Τσάλης (46΄Σκαραφίγκας), Κώτσης (50΄Μέλλος).
Πέραμα: Νούτσος, Αθανασίου, Μπαρούτας, Χεμπέγια, Καλιακούδας, Ντεμίρης, Ζήσης, Λαμπράκης (75΄ Σιχλιμοίρης), Μπισέλας, Μπάφας, Ντόβας (75΄ Λέζος).
Πράμαντα- Ασβεστοχώρι 1-4
• Στη δεύτερη θέση πέρασε το Ασβεστοχώρι μετά τη σπουδαία νίκη με 1-4 μέσα στα Πράμαντα.
Σε σέντρα του Γεωργίου Π και έπειτα από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, η μπάλα έφτασε στον Ντάφλο που από κοντά την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.Το 0-2 έκανε ο Γεωργίου Π. μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια ακολούθησαν δύο γκολ από τον Μπέτση ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-4.
Το τελικό 1-4 έκανε στο 80΄ο Μάγκος.
Διαιτησία: Νέος (Μπαντής-Χατζής)
Πράμαντα: Μίσσας, Μπίστας (67΄Μπάμπης), Τσίχλης, Γουλιαρμής (76΄Τσάντας), Σπανόπουλος, Γκεσούλης (80’ Χατζόπουλος), Παππάς, Στούπας (46’ Μπέσης), Μάγκος, Θανάσης, Γιώτης.
Ασβεστοχώρι: Κεφάλας, Μαλάμος, Γεωργίου Π., Μαλάμος, Ντίμης, Γεωργίου Β., Ζώτος Γ., Ζώτος Ε. (67΄Ντεντές), Ντάφλος (67΄Μπέτσης), Οικονόμου, Μοσχέτας.
Α' ΟΜΙΛΟΣ
(8η Αγωνιστική)
Περίβλεπτος-Ζωοδόχος 3-3
Πεντέλη-Πέραμα 0-4
Κρανούλα-Αμπελόκηποι 0-1
Πωγωνάτος-Βουνοπλαγιά 2-4
ΑΕ Γιάννενα-Κληματιά (σήμερα)
H BAΘMOΛOΓIA
(σε 8 ματς)
1.Βουνοπλαγιά 22 27-10
2.Αμπελόκηποι 19 25-8
3.Πέραμα 19 22-8
4.Κρανούλα 15 15-9
5.Ζωοδόχος 9 13-16
6.Κληματιά* 8 13-14
7.Πωγωνάτος 8 19-22
8. Πεντέλη 6 8-15
9.Α.Ε.Γιάννενα* 4 5-23
10.Περίβλεπτος 1 6-28
* Έχουν ένα ματς λιγότερο
H ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(9η - 14, 15/1/2023): Πεντέλη - Περίβλεπτος, Βουνοπλαγιά - Ζωοδόχος, Κληματιά - Κρανούλα, Πωγωνάτος - ΑΕ Γιάννενα, Πέραμα - Αμπελόκηποι.
Β' ΟΜΙΛΟΣ
(8η Αγωνιστική)
Μουσιωτίτσα-Τίγρεις 3-5
Νεοκαισάρεια-Ρωμανό 3-1
Βελισσάριο-Δαφνούλα 0-4
Πράμαντα-Ασβεστοχώρι 1-4
Αετορράχη-Κάστρο 2-0
H BAΘMOΛOΓIA
(σε 8 ματς)
1.Νεοκαισάρεια 24 21-4
2.Ασβεστοχώρι 19 25-9
3.Πράμαντα 18 23-13
4.Τίγρεις 15 25-14
5.Μουσιωτίτσα 12 16-19
6.Αετορράχη 12 12-15
7.Ρωμανό 6 10-15
8.Κάστρο* 4 7-21
9.Δαφνούλα* 3 6-16
10.Βελισσάριο 1 5-24
* Έχουν ένα ματς λιγότερο
H ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(9η - 14, 15/1/2023): Ρωμανό - Τίγρεις, Βελισσάριο - Αετορράχη, Δαφνούλα - Ασβεστοχώρι, Κάστρο - Μουσιωτίτσα, Νεοκαισάρεια - Πράμαντα.