Η Άννα Μπατιστάτου μιλάει στην Άρτα για τη γυναίκα
• Εκδήλωση για τον εορτασμό της Ημέρας της Γυναίκας με κεντρική ομιλήτρια την Πρύτανη του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Άννα Μπατιστάτου θα πραγματοποιήσει ο Σύλλογος «Δράση Γυναικών Άρτας».
Η εκδήλωση θα γίνει την ερχόμενη Παρασκευή, 8 Μαρτίου και ώρα 20:00, στην Πνευματική Στέγη του Μουσικοφιλολογικού Συλλόγου Άρτας «Ο Σκουφάς».
Την Πρύτανη, η οποία θα μιλήσει με θέμα «Οι προκλήσεις για τις γυναίκες του σήμερα, ευκαιρία για τις γυναίκες του αύριο» θα προλογίσει ο δικηγόρος Άρτας Ευάγγελος Σακέλλιος.