Πρόβλημα καθαριότητας στο 18ο Νηπιαγωγείο
• Προβλήματα καθαριότητας αντιμετωπίζει το 18ο Νηπιαγωγείο Ιωαννίνων το τελευταίο διάστημα εξαιτίας της νοσηλείας της μοναδικής καθαρίστριας που υπηρετεί σ’ αυτό, όπως επισημαίνεται σε έγγραφο προς τις αρμόδιες υπηρεσίες. «Η έλλειψη αντικατάστασής της σε συνδυασμό με την άρνηση κάλυψης του κενού από την αρμόδια υπηρεσία έχει οδηγήσει σε απαράδεκτες συνθήκες», τονίζεται χαρακτηριστικά από τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, οι οποίοι, αφού δεν υπάρχει ανταπόκριση, αποφάσισαν να δημοσιοποιήσουν το πρόβλημα διεκδικώντας την εξασφάλιση αξιοπρεπών συνθηκών για όλους.