Βανδάλισαν τον παιδικό σταθμό στους Λογγάδες
• Άγνωστοι εισέβαλλαν στον Παιδικό Σταθμό στους Λογγάδες το βράδυ της Κυριακής, έσπασαν το τζάμι και προκάλεσαν ιδιαίτερα σοβαρές υλικές ζημιές.
Το γεγονός μετέφερε στον «Π.Λ» ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Λογγάδων της Δ.Ε. Παμβώτιδας Γιώργος Αγγάς, ο οποίος και καταδίκασε το συμβάν, ενώ στο σημείο έσπευσε και η Ασφάλεια.
Δυστυχώς η έλλειψη σεβασμού στους κοινόχρηστους χώρους και τα φαινόμενα βανδαλισμών δεν έχουν τελειωμό από ασυνείδητους. Να σημειωθεί ότι η νέα σχολική χρονιά θα είναι η δεύτερη που αναστέλλεται η λειτουργία του παιδικού σταθμού.