Ήττα σε εξ’ αναβολής ματς για το IBC, 80-69 από τον ΑΟ.Τρικάλων

ibc

• Σε εξ΄αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής, το IBC γνώρισε την ήττα με σκορ 80-69 από τον ΑΟ Τρικάλων.Η γιαννιώτικη ομάδα στάθηκε καλά στο παρκέ για ένα ημίχρονο, όμως από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά τα Τρίκαλα κυριάρχησαν και πήραν τη νίκη με 80-69.

Ο Νταβουλτζόπουλος με 19 πόντους ήταν από τους κορυφαίους των φιλοξενούμενων. Παρά την ήττα, πάντως, το IBC παραμένει στην τετράδα της βαθμολογίας σε ισοβαθμία με τους Τιτάνες Παλαμά.

Δεκάλεπτα: 20-19, 41-40, 64-54, 80-69

Διαιτητές: Ταρενίδης, Κοντογιάννης

ΑΟ Τρίκαλα (Παπαδημητρίου):Τζιάννης 18(1), Κολότσιος 12(2), Τζοέλ Ταμ, Αγγελακόπουλος, Μπαρμπούτης, Λεπενιώτης 12, Γκαντιάς 11, Κατσίμπας 6, Αργύρης 10(2), Αρκούδας, Σούλκο 5(1), Ευαγγελακόπουλος.

IBC (Παπαδόπουλος): Ζώτος 4, Νταβουλτζόπουλος 19, Ξιούρας, Μαρτζούκος 10(2), Βάσης 10(2), Πολύζος, Μαγκλάρας, Mιλάνοβιτς 7, Μπαρτζώκας 11, Πετσίτης, Δάσκαλος.