Δυο πρωτιές και εξαιρετικές επιδόσεις από τον Σ.Δ. Ιωαννίνων στο «2ο village trail Thesprotikou»

sylllogos dromeon

Το περασμένο Σάββατο, ο Μορφωτικός Σύλλογος Θεσπρωτικού σε συνδιοργάνωση με την Π.Ε. Πρέβεζας και την υποστήριξη του Δήμου Ζηρού πραγματοποίησε με μεγάλη επιτυχία το «2ο village trail Thesprotikou».Οι συμμετέχοντες δρομείς δοκίμασαν τις αντοχές τους σε δύο διαδρομές  (11,6 και 6χλμ). Ο αγώνας ήταν με δωρεάν συμμετοχή  και βασικός στόχος της διοργάνωσης ήταν η στήριξη του οργανισμού «Χαμόγελο του Παιδιού» με την προαιρετική οικονομική ενίσχυση των συμμετεχόντων.

Στη διοργάνωση συμμετείχε ο Σύλλογος Δρομέων Ιωαννίνων. Οι δρομείς του είχαν εξαιρετικές επιδόσεις και δύο δρομείς κατέκτησαν τις πρώτες θέσεις των δύο αγώνων. Ο Παύλος Ζώης βγήκε πρώτος στη γενική κατηγορία των 11,6χλμ και ο Οδυσσέας Κουκέσης πρώτος στη γενική κατηγορία των 6χλμ. Στον Σ.Δ. Ιωαννίνων απονεμήθηκε ειδική τιμητική βράβευση για την δυναμική του παρουσία, ενώ συγχαίρει τον Μορφωτικό Σύλλογο Θεσπρωτικού και τη διοργάνωση του «2ου village trail Thesprotikou» για την άριστη διεξαγωγή των αγώνων και όλους τους δρομείς του συλλόγου για  την εξαιρετική αγωνιστική τους προσπάθεια.