Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

LOGGADES KOUTSELIO

Λογγάδες - Κουτσελιό 1-0

Την έκτη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι Λογγάδες, καθώς επικράτησαν του αξιόμαχου ΠΑΟ Κουτσελιού με 1-0 για την 17η αγωνιστική του Β’ Ομίλου της Maison B’ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας.
Στο παιχνίδι με το Κουτσελιό, ο Τιτάνας δεν είχε υψηλά στάνταρ απόδοσης αλλά κατάφερε χάρη στο γκολ του δεινού σκόρερ Παζαρτζή να φτάσει σε μία νίκη ουσίας.
Το Κουτσελιό είχε τις καλές του στιγμές ειδικά πριν δεχθεί γκολ, πίεσε κάποια διαστήματα  αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει τελικά ένα θετικό αποτέλεσμα.
Το Κουτσελιό μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε καλή στιγμή με τον Ντούτση στο 8’ να αστοχεί εξ΄ επαφής.
 Ο Γιωτίτσας στο 13’ από στατική φάση δεν ανησύχησε τον Λάμπρη, ενώ στο επόμενο λεπτό έπειτα από τρομερή κούρσα, έστειλε τη μπάλα άουτ.
Οι Λογγάδες πήραν κεφάλι στο σκορ στο 22’ με διαγώνιο σουτ του Γιάννη Παζαρτζή και συνέχισαν στο ίδιο επιθετικό μοτίβο στα επόμενα λεπτά.
Πολύ καλή στιγμή για τους Λογγάδες στο 34’ με τον Παζαρτζή να σουτάρει και τον Στεργίου να διώχνει σε κόρνερ .Ο Κουρής στο 38’ έστειλε με σουτ τη μπάλα άουτ.
Ο Ντούτσης στο 42΄με ωραία ενέργεια πάτησε περιοχή αλλά το τελείωμά του δεν ήταν αυτό που ήθελε.
Μέτριο έως κακό ποιοτικά παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, με το Κουτσελιό να έχει ένα σουτ με τον Κακαράντζα που δεν είχε ευτυχή κατάληξη στο 58’, άστοχο σουτ του Παπαγιάννη στο 73’ από φάση διαρκείας, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ίδιος παίκτης έστειλε με σουτ τη μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα Λάμπρη.
Οι Λογγάδες είχαν ένα σουτ με τον Κουρή στο 67’ με τη μπάλα να φεύγει άουτ, ενώ από στημένη μπάλα ο Μπενέκος δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα Στεργίου που απομάκρυνε σε κόρνερ.
Διαιτησία: Γεωργίου Χ. (Ντόντης - Ντάρας)
Λογγάδες (Βαζάκας): Λάμπρης, Γεώργας, Δραγάτης, Κορδοπάτης, Παναγιώτου, Τσίλης, Γκουρμπάτσης (92’ Κοκκινόπουλος), Νεοφώτιστος (58’ Κοτούπας), Παζαρτζής, Μπενέκος, Κουρής (80’ Καραλής).
Κουτσελιό (Αντώνογλου): Στεργίου, Παπαγιάννης, Κακαράντζας Αλ., Γαλάνης (65’ Πρέντζας), Μανώλης (86’ Καμπότας), Δημητρίου, Ντούτσης(50’ Κρανάς), Κακαράντζας Μ., Αγγέλης, Γιωτίτσας (50’ Γκανάρας), Ανδρέου.