Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

KLHMATIA KEFALOBRYSO

Κληματιά - Κεφαλόβρυσο 5-2

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Κληματιά, επικρατώντας με 5-2 της Αναγέννησης Κεφαλόβρυσου για την 13η αγωνιστική του Α' Ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής.
Το παιχνίδι απέκτησε από τα πρώτα λεπτά ρυθμό, με το Κεφαλόβρυσο να έχει την πρώτη καλή στιγμή στο ματς στο 4’. Ύστερα από λάθος της άμυνας της Κληματιάς, ο Καμονάς βγήκε μόνος του απέναντι από τον Στράιχερ, στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Ο Μούτας στο 6’ έστειλε με σουτ τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Γεράκου. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ, χάρη σε ωραίο σουτ του Μακολλάρι στο 9’. Η απάντηση της Κληματιάς ήταν άμεση, με τη γηπεδούχο ομάδα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 11’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βλαχόπουλου. Πολύ καλή στιγμή για την Κληματιά στο 35’, όταν ο Γκουγιάννος σχεδόν αμαρκάριστος, έστειλε τη μπάλα άουτ. Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή στο 42’, όταν με ωραία ενέργεια και τελείωμα ο Παπαλάμπρης έκανε το 2-1. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον πιο ιδανικό τρόπο για την Κληματιά, καθώς στο 45’ ο Παπαλάμπρης έβγαλε φοβερή μπαλιά για τον Παυλίδη και αυτός με πλασέ έκανε το 3-1.
Στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 48’, ο Μπέλλος έστειλε άουτ τη μπάλα, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παιχτών της Κληματιάς. Το Κεφαλόβρυσο ξαναμπήκε στο παιχνίδι στο 55’. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Θωμαΐδης έστειλε με πλασέ τη μπάλα στα δίχτυα του Στράιχερ για το 3-2. Στο 61’ ο Βλαχόπουλος  έβγαλε ασίστ για τον Γκουγιάννο και αυτός σε κενή εστία σκόραρε για το 4-2. Έξι λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν το δεύτερο πέναλτι στο ματς με τον Γκουγιάννο και ο Παπαλάμπρης ανέλαβε εύστοχα να το εκτελέσει, διαμορφώνοντας το 5-2, σκορ ασφαλείας για την Κληματιά. Στο 78’ ο Τάσιος βγήκε σε θέση βολής, στέλνοντας τη μπάλα άουτ, ενώ στο 84’ o Zoυρνατζής πήρε την κεφαλιά και ο Κώστας έδιωξε τη μπάλα πριν αυτή περάσει τη γραμμή.
Διαιτησία: Πάνος Ι. (Τσάντας - Γκέλης).
Κληματιά: Στράιχερ, Κώστας, Μούτας, Σπυρόπουλος, Τσακανίκας, Παπαλάμπρης, Τζιάλλας(85’ Μπάρλας), Μπέλλος (81’ Μάντζιος), Βλαχόπουλος, Γκουγιάννος (70’ Ράπτης), Παυλίδης (74’ Γιαννάκης).
Κεφαλόβρυσο: Γεράκος, Μπενέκας, Μακολλάρη, Γκορίτσας (50’ Τάσιος), Πότσης, Τσουμάνης (63’ Ζουρνατζής), Θωμαΐδης, Μπάσιος, Μακολλάρι, Ντόντης (69’ Λέσσης), Καμονάς.