«Λευκή» ισοπαλία για τα Γιάννενα, 0-0 με την ΑΕΛ

GIANNENA FC

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της  Α Εθνικής γυναικών, Γιάννενα και Λάρισα μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, σ΄ένα ματς χωρίς γκολ και λίγες τελικές φάσεις.
Η Γιαννιώτικη ομάδα αν και είχε την κατοχή και την υπεροχή, δεν κατάφερε την επίτευξη κάποιου τέρματος, ενώ από την άλλη η ΑΕΛ, κατάφερε να πάρει έναν πολύτιμο βαθμό εκτός έδρας.
Αγωνιστικά, το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με την μεγάλη ευκαιρία όμως να ανήκει στα Γιάννενα, όταν στο 36΄ η Καραγιαννίδου έκανε το σουτ εντός περιοχής, με τις αμυντικούς των φιλοξενούμενων, να απομακρύνουν σωτήρια  τελευταία στιγμή πάνω στην γραμμή την μπάλα, πριν αυτή περάσει ολόκληρη την γραμμή, χάνοντας έτσι μια τεράστια ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα η Γιαννιώτικη ομάδα.
Το 0-0 παρέμεινε μέχρι και την λήξη του α΄ μέρους.
Στην επανάληψη, το σκηνικό της αναμέτρησης δεν άλλαξε με τις δύο ομάδες να απειλούν ελάχιστα τα αντίπαλα καρέ και κυρίως με μακρινά σουτ.
Το 0-0 παρέμεινε μέχρι και την τελική λήξη του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.
Διαιτησία: Φίτσας (Κέφης-Ράπτης) Πρέβεζας-Λευκάδας
Γιάννενα WFC (Γιώργος Σπυριδωνίδης): Χατζηλαζάρου, Αρσένη, Νικοπούλου, Γιωτίτσα, Τσιούρη, Νικολαΐδου, Ζαχαράτου, Ντόκου (83΄Ντόβα), Νικολάου, Καραγιαννίδου, Ράπτη.
ΑΕΛ: Βλασιάδου, Κούκου (82΄Σκωτινιώτη), Λάσκου, Παυλοπούλου, Ρήγα, Σωτηριάδη, Σκωτινιώτη Κ.(90΄Μίσσια), Αρκουλή, Βίσμπα (86΄Σιάχου), Κοντού, Μούκα (74΄Κατσιάνα).