Ήττα στην Παραμυθιά Σούλι - Ανατολή 3-2

SOULI ANATOLH

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Ανατολή από το Σούλι, στην αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ Εθνικής που διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Παραμυθιάς «49 Προκρίτων».
Η Ανατολή πλήρωσε το κακό ξεκίνημα που έκανε στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου αλλά και το γεγονός ότι δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα, δεχόμενη γκολ λίγα λεπτά μετά την αποβολή του Τάτση.
Το Σούλι μπήκε δυνατά στο ματς και ευτύχησε μόλις στο 7’ να μπει σε θέση οδηγού στην αναμέτρηση. Ο Μπέλλος πάσαρε στον Ντόκο και αυτός με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0. Η Ανατολή στη συνέχεια ανέβασε στροφές σταδιακά αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Σουλίου.
Το σουτ του Εμβραίζογλου δεν είχε ευτυχή κατάληξη στο 33’, όπως και το σουτ του Κωσταμένα στο 39’. Ο Γκάρας μπλοκαρε τη μπάλα στη συνέχεια σε σουτ του Γεωργάκη.
Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε στραβά για την Ανατολή. Στο 47’ ο Μπέλλος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ντόκος με κεφαλιά νίκησε τον Γκάρα για το 2-0. Η ομάδα του Ανέστη Ζώη, έβγαλε αντίδραση και μείωσε στο 54’. Ο Σκανδαλης σούταρε, ο Πατσιούρας απέκρουσε τη μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης, ο Νούγιας με πλασέ νίκησε τον γκολκίπερ του Σουλίου για το 2-1.
Στο 72' η ομάδα του Γιαννιώτη Βαγγέλη Τζιάρρα έμεινε με δέκα παίχτες.
Ο Σκανδάλης έκανε τάκλιν στον Τάτση και αυτός τον χτύπησε εκτός φάσης με αποτέλεσμα ο διαιτητής κ. Φίτσας να δείξει κίτρινη στον Σκανδάλη και κόκκινη στον Τάτση.
Το γεγονός αυτό δεν το εκμεταλλεύτηκε η Ανατολή που δέχθηκε και τρίτο γκολ στο 74’ με έξοχο σουτ στην κίνηση του Γεωργάκη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-2 με πολύ ωραίο δυνατό σουτ του Σκανδάλη στο 86’, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση, έχοντας την ευκαιρία στην εκπνοή του αγώνα. Ο Κατσίφας εκτέλεσε φάουλ και ο Νάσιος έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα άουτ.
Την ερχόμενη Κυριακή η Ανατολή υποδέχεται στην έδρα της, την Λευκίμμη στο τελευταίο παιχνίδι τόσο του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος όσο και για το 2019.
Διαιτησία: Φίτσας(Ντόμαρης- Νάστος) Πρέβεζας/Λευκάδας
Σούλι Παραμυθιάς (Βαγγέλης Τζιάρρας): Πατσιούρας, Μούτσιος, Τάτσης, Διαμάντης, Βασιλάκης, Μώκος, Κωσταμένας (62’ Πλατιάς), Μπέλλος (66’ Παπαδόπουλος), Παπαρούνας (78’ Παππάς), Ντόκος (84’ Αθανασίου), Γεωργάκης.
Ανατολή (Ανέστης Ζώης): Γκάρας, Μαρμούτας, Φίλιος, Νάσιος, Κλιτσινάρης, Πολυχρόνης(73’ Κολιούσης), Σκανδάλης, Εμβραίζογλου(53’ Νούγιας), Χριστακόπουλος, Τσουμάνης, Φωλίνας(81’ Κατσίφας).