Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα - υποβιβασμός (2-0) για τα Σερβιανά στη Λευκάδα

SERBIANA THLYKRATHS 7 4 19

• Δεν κατάφερε ο Θρίαμβος Σερβιανών να πάρει τη νίκη που τόσο ήθελε στο παιχνίδι με τον Τηλυκράτη γνωρίζοντας την ήττα 2-0 και μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος υποβιβάζεται στην Α’ Ερασιτεχνική κατηγορία.
Στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 15’ άνοιξαν το σκορ όταν ο Κολοβός έβγαλε την μπαλιά στον Περιστέρη και αυτός απέναντι από τον Αρχοντάκη δεν δυσκολεύτηκε με πλασέ να κάνει το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.
Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στους γηπεδούχους (που και αυτοί από την πλευρά τους ήθελαν τη νίκη), φορτώνοντας με περισσότερο άγχος τους παίκτες των Σερβιανών.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τηλυκράτης είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 81’κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη με καταπληκτικό σουτ του Κολοβού από 20 μέτρα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Αρχοντάκη. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Βραχνός.
Ο Θρίαμβος στο φετινό πρωτάθλημα έκανε μια αξιόλογη προσπάθεια από την αρχή μέχρι το τέλος, κόντρα σε ομάδες με το τριπλάσιο μπάτζετ από αυτόν και έφτασε να παίζει την παραμονή του σε ένα παιχνίδι στο οποίο ήθελε μόνο τη νίκη, αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε.
Διαιτησία: Ματσούκας (Τσιλίκας-Καλυβόπουλος) Αιτωλοακαρνανίας.
Τηλυκράτης (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Τεντζέρης, Πριόνας (86′ Μπαλή), Καταγής Σ., Δημητρίου, Χριστογιάννης, Τόσκα, Περιστέρης (73′ Βασίλας), Φράγκος, Γεωργούσης(89′ Γεωργάκης), Καταγής Γ., Κολοβός.
Θρίαμβος Σερβιανών (Νίκος Γκούρας): Αρχοντάκης, Πάσχος (69′ Νάνος), Διαμαντόπουλος, Πολυχρόνης (46′ Κωσταμένας), Βραχνος, Τσιαφίτσας, Μούτσιος, Μπλετάς, Ηλίας (83′ Κτενάς), Ριτσάνης (46′ Αλεξίου).