Γ’ ΕΘΝΙΚΗ Μακεδονικός Φούφα-Σερβιανά 1-1

serviana

• Τον βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο Θρίαμβος Σερβιανών στην Πτολεμαΐδα από τον Μακεδονικό Φούφα.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Θρίαμβος Σερβιανών ήταν άριστα στημένος στον αγωνιστικό χώρο, είχε κλεισμένους όλους τους χώρους προς την εστία του Αρχοντάκη και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 26’ όταν ο Διαμαντόπουλος έδωσε στον Ηλίας αυτός «άδειασε» τον Χαραλαμπίδη με καταπληκτική ντρίπλα περνώντας τη μπάλα κάτω από τα πόδια, έκανε τη σέντρα και ο Μπλέτσας με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.
Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 35’ όταν ο Τοπάλης έκανε τη σέντρα και η μπάλα με τη βοήθεια του αέρα βρήκε στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Βραχνός επάνω στη γραμμή απέκρουσε τη μπάλα προ του Ματούλα.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πίεσαν την ομάδα του Νίκου Γκούρα και στο 49’ ο Αρχοντάκης απέκρουσε το σουτ του Ματούλα.
Ο Θρίαμβος απείλησε στο 55’με τον Τσουμάνη να κάνει το σουτ και τον Μπίντση να αποκρούει.
Η ομάδα του Μακεδονικού ισοφάρισε στο 77’ όταν ο Φωτιάδης γύρισε την μπάλα στον Χάιτα και αυτός από κοντά έκανε το 1-1.
Τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει το παιχνίδι έχασε στο 81’ ο Μπλέτσας που έκανε το σουτ και ο Μπίντσης απέκρουσε σωτήρια.
Διαιτησία: Σιδηρόπουλος (Δεμερτζής-Αρέστης). Πέλλας. Απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τους Χαραλαμπίδη και Φωτιάδη από τους γηπεδούχους.
Μακεδονικός Φούφα: Μπίντσης Ν.,Χαραλαμπίδης (51’ Σιδηρόπουλος), Δινοβίτης (56’ Σβίρος), Τζουβάρας, Τακίδης, Φωτιάδης, Τοπάλης, Μόσχος (56’ Μπίντσης Ν.), Μαυροματίδης, Ματούλας (86’ Σέχου), Χαιτάς.
Θρίαμβος Σερβιανών: Αρχοντάκης, Πάσχος, Διαμαντόπουλος, Πολυχρόνης (82’Νάνος), Βραχνός,Πάκος, Τσιαφίτσας (65’ Κωσταμένας), Μούτσιος, Μπλέτσας, Ηλίας (80’ Ριστάνης), Τσουμάνης.