Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

MOUZAKAIOI

Μουζακαίοι- Συρράκο 0-6

Εύκολο έργο είχε στους Μουζακαίους ο Σταυραετός Συρράκου, επικρατώντας με το ευρύ 0-6 και παραμένει σταθερά στη δεύτερη θέση. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να κάμψουν την αντίσταση των Μουζακαίων στο 40' με μακρινό σουτ του Λιόντου. Δυο λεπτά αργότερα, ο Κάππης με πλασέ ύστερα από παράλληλη μπαλιά έκανε το 0-2. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα επιθετικό ξέσπασμα, καθώς πέρα από τα τέσσερα γκολ, είχαν και ευκαιρίες. Στο 48' ο Ντόντης με πλασέ έκανε το 0-3, ενώ ο Γέροντας είπε όχι σε εκτέλεση φάουλ του Λιόντου.

Το 0-4 έγινε στο 60' με τον Κάππη, ενώ ο Ντέλλας είχε δοκάρι κάθετο στο 69'. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ντόντης και αφού η μπάλα βρήκε πρώτα στο δοκάρι έκανε το 0-5, ενώ το τελικό 0-6 διαμόρφωσε από κοντά στο 90' ο Αυδίκος.
Διαιτησία: Ζιάκας (Αποστόλου-Οικονόμου)
Μουζακαίοι: Γέροντας, Τσιώτης Κ, Χριστογιάννης, Πιπεριάς, Ρούμπος (46' Σεγκανάκου) , Τσιώτης Α, Ανδρούτσος, Βλάχος, Μύταρης, Μπούρπος, Τάτσης.
Συρράκο: Ζώης, Γεωργίου (82' Κατωγιάννης), Μπούτικος, Βαγγελής, Γκόγκας, Μητρογιάννης, Αντωνίου (76'Μπρίκος), Κομπούλης (63' Ντέλλας), Ντόντης, Κάππης, Λιόντος (74' Αυδίκος)