Κ19 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ 7-0

k19

Μια από τις πιο βαριές ήττες γνώρισε η Κ 19 με 7-0 από τον ΠΑΟΚ. Το σκορ όσον αφορά την εικόνα του παιχνιδιού τα λέει όλα, με τον ΠΑΟΚ να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο και τους παίκτες του ΠΑΣ να μην μπορούν να τον ανακόψουν. Μόλις στο 6’ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ όταν μετά από σέντρα του Γαϊτανίδη ο Πανίδης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βενετικίδη κάνοντας το 1-0. Στο 38’ ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα τέρματα του με σουτ του Γαϊτανίδη έξω από την μεγάλη περιοχή, ενώ δύο λεπτά αργότερα (40’) ο Χατζηστράβος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το δεύτερο ημίχρονο είχε τυπική διαδικασία και για τις δύο ομάδες, ωστόσο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να σφυροκοπούν την εστία του Βενετικίδη. Στο 47’ ο Χατζηστράβος με σουτ έκανε το 4-0, ενώ στο 73’ ο Πανίδης πέτυχε το πέμπτο γκολ για τους γηπεδούχους. Το 6-0 έκανε στο 76’ ο Μπαλογιάννης, ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε στο 80’ ο Πανίδης. ΠΑΟΚ: Παπαδόπουλος, Λύρατζης (65’ Τάχατος), Τσαούσης, Διαμαντής, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Μπαλογιάννης, Χατζηστραβός, Δούμτσης (46’ Πουρναράς), Γαϊτανίδης (46’ Σαλαμούρας), Πανίδης ΠΑΣ Γιάννινα: Βενετικίδης, Κάγια, Μελιγγιώτης, Γώγος, Βασιλάκης, Λιάσος, Μπούμπας (72′ Τσούνης), Θεοχάρης, Καραμποΐκης (64′ Λιάππης), Παπαδόπουλος (64′ Σακκάς), Πήλιος.