Εύκολη νίκη με εντυπωσιακή άμυνα!

WBC

• Ακόμη μια πειστική εμφάνιση για τα κορίτσια του Γιώργου Σιαμέτη που νίκησαν το Σάββατο την Ολύμπια Λάρισας με το εντυπωσιακό 69-36.
Το παιχνίδι μπορεί να χαρακτηριστεί… αμφίρροπο μόνο για το πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν 12-13. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Γιαννιώτισσες δέχτηκαν μόλις 9 πόντους και με καλές επιλογές στην επίθεση προηγήθηκαν 33-22.
Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα του ΠΑΣ έγινε ακόμα πιο σφιχτή και κυριολεκτικά «έπνιξε» τις παίκτριες της Ολύμπιας Λάρισας οι οποίες κατόρθωσαν να βάλουν μόλις 14 πόντους στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο.
Δεκάλεπτα: 12-13, 33-22 (ημιχρ.), 48-29, 69-36.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 9(3), Χήτα 3(1), Σαρηγιαννίδου 13, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 11, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου, Διαμαντοπούλου, Πάφη 3(1), Ντάλα 20(2), Μπουκουβάλα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Μπενέκη Μ., Σολωμού 3(1), Σουλιώτη 13, Γαϊτάνη 9(2), Λιάσκου 5(1), Τσιούνη, Σκαρλή, Πατούνη, Μοδέα, Μπενέκη Χ. 6 (1), Μαργαρίτη.