Επεισοδιακή νίκη για τον ΠΑΣ στο Πολύκαστρο!

VIKOS PAS

• Ένα πολύ μεγάλο διπλό πανηγύρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε εκτός έδρας του Εύαθλου με 66-55 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Στο παιχνίδι κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες, με τους παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα να δείχνουν χαρακτήρα και να παίρνουν τη νίκη.
Ο Εύαθλος ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς και με κύριο εκφραστή τον Σιδηρόπουλο έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 2 πόντους 18-6.
Οι Ηπειρώτες αντέδρασαν και με πολύ καλή άμυνα αλλά και σωστές επιλογές στην επίθεση πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 5 πόντους.
Στα τελευταία δυο δεκάλεπτα οι παίκτες του Κωστόπουλου έκαναν πολύ καλή διαχείριση της μικρής διαφοράς που πήραν και σιγά σιγά την έφτασαν σε διψήφιο αριθμό για το τελικό 55-66.
Τα δεκάλεπτα: 18-16, 31-36, 44-51, 55-66
Εύαθλος Πολυκάστρου: Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 17(2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης Δ., Γκαντίδης, Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης Κ., Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 21, Μήτσης, Κούτουλας 1.
ΠΑΣ Γιάννινα-VIKOS: Γεωργίου 7(1), Πανάρας 11(3), Τσίρμπας 3(1), Πρέντζας 8(1), Καραγκιολίδης 10(2), Μάντζιος Π. 3, Μάντζιος Δ. 8, Πάτρας 11(1), Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 5(1)