Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι, Κουτσελιό - Αστ. Πετριτή 1-2

KYPELLO KOYTSELIO

• Το πάλεψε παλικαρίσια το πρώτο παιχνίδι του στην ιστορία του για το Κύπελλο Ελλάδος το Κουτσελιό, αλλά ηττήθηκε με σκορ 1-2 στην παράταση από τον Αστέρα Πετριτή για την Α’ φάση του θεσμού στο ματς που έγινε χτες στο «Στάθης Τσανακτσής».

Στο 13’ από ασίστ του Θηραίου, ο Βραζιλιάνος Μακρόν έκανε το 0-1 και στο 22’ χάθηκε φάση με τον Θηραίο.

Στο 64’ ο Αστέρας έχασε ευκαιρία με τον Θηραίο, ενώ στο 88’ από λάθος γύρισμα του Τουρσίδη ο Κλιτσινάρης βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα και με σουτ έκανε το 1-1 σε έξαλλους πανηγυρισμούς, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Το γκολ που έκρινε την πρόκριση πέτυχε για την ομάδα της Κέρκυρας ο Θηραίος στο 108’ ύστερα από σέντρα του Καλησπεράτη. Το Κουτσελιό έχασε σπουδαία διπλή ευκαιρία στο 117’ με τον Ναθαναήλ, όμως ο Σταυρίδης είχε ισάριθμες απαντήσεις.

ΠΑΟ Κουτσελιού(Σπύρος Τασιούλας):  Θεμελής (112’ Τσακανίκας), Ναυρόζογλου, Κλιτσινάρης, Τσακανίκας (112’ Κούτλας Δ), Κρανάς Κ., Κακαράντζας Μ (76’ Κακαράντζας Αλ)., Αναγνωστόπουλος (36’ Κούτλας Χ), Μπακαγιάννης (76’ Μπλέτσας), Δάσκαλος Α., Δάσκαλος Ι, Κουτσογιάννης (63’ Ναθαναήλ).