Κ17: ΠΑΣ-Λάρισα 1-1

K17

• Δεν μπόρεσε η Κ17 να κάμψει την αντίσταση της Λάρισας με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1. Η ομάδα του Μιχάλη Μπόλου ήταν καλύτερη στο πρώτο 25λεπτο και θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ. Ωστόσο μετά το 0-1 που έκανε η Λάρισα κάπου εκεί οι νεαροί ποδοσφαιριστές κυριεύτηκαν από το άγχος με αποτέλεσμα να πέσει κατακόρυφα η απόδοση τους. Ωστόσο μπόρεσαν παρά την κακή εμφάνιση κατάφεραν να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο 6’ σέντρα του Αθανασίου κεφαλιά του Παύλου η μπάλα άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στο 8’ με τον Σάλο να κάνει έξω από την περιοχή το σουτ αποκρούει τη μπάλα ο Γιώτας και στη συνέχεια αυτή βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Στο 13΄σέντρα του Αθανασίου κεφαλιά του Ζωγράφου η μπάλα άουτ. Η Λάρισα κόντρα στη ροή του αγώνα έκανε στο 29’ το 0-1 με τον Κουκουράβα. Στο 36’ σουτ του Σάλο απέκρουσε τη μπάλα ο Γιώτας. Στο 57΄σουτ του Χρήστου απέκρουσε ο Γιώτας. Στο 94’ σέντρα του Βλέτσα κεφαλιά του Μυρόγλου η μπάλα στα δίχτυα. Διαιτησία: Πίγγιου (Παπαλαζάρου-Γκέλης). ΠΑΣ Γιάννινα: Καραφύλλιας, Αθανασίου, Κύργιος, Παύλου (46’ Ντώνος), Ντούκας, Λώλης (46’ Χρήστου), Ζωγράφος (34’ Πλασκασοβίτης), Βλέτσας, Λυκόπουλος (66’ Τσάγκας), Καφενζής (66΄Μυρόγλου), Σάλο. Λάρισα: Γιώτας, Πιτσιδήμας, Χαλδούπης, Μπαντραλέξης, Ντίντης, Μπαγιώτας, Νινίκας, Ασίκογλου, Πινακάς, Βλιώρας, Κουκουράβας.