12 μετάλλια στο Πανελλήνιο για τον Πρωτέα Ιωαννίνων

PROTEAS

• Στο κλειστό γυμναστήριο Κονταξοπούλειο στο Ωραιόκαστρο της Θεσσαλονίκης πραγματοποιήθηκε από 2-5 Σεπτεμβρίου το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα TAE KWON-DO για όλες τις ηλικιακές κατηγορίες για το 2021.

Ήταν ένα τετραήμερο γεμάτο με έντονο συναγωνισμό και μεγάλη συμμετοχή αθλητών.

Ο Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων έδωσε το παρών με 13 αθλητές και αθλήτριες στις κατηγορίες Εφήβων-Νεανίδων και Ανδρών-Γυναικών. Ο απολογισμός ήταν 6 χρυσά μετάλλια, 3 ασημένια και 3 χάλκινα. Συγκεκριμένα, 2 χρυσά κατέκτησε ο Αχιλλέας Μπαντής στις τεχνικές και στις μάχες έως 64 κιλά Ανδρών, 2 χρυσά η Αικατερίνη Παπαδιώτη στις τεχνικές και στις μάχες έως 58 κιλά Νεανίδων και από ένα η Λαμπρινή Ντοβώνη και η Εύα Θωμά.

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι Γεώργιος Ντάκουλας, Βερόνικα Λιόντου και Σπύρος Θωμάς, ενώ το χάλκινο μετάλλιο πήραν οι Παντελής Σκουλίκας, Βανέσα Μπούγια και Μαρίνα Λιόντου.

Εκτός μεταλλίων έμειναν οι πρωταθλητές του γιαννιώτικου συλλόγου Ντούκα Αικατερίνη 4η θέση, Δερβένη Κωνσταντίνα 5η θέση, Κασαγιάννης Μιχάλης 5η θέση.