Ήττα-σοκ της Ανατολής από τον Απόλλωνα Ευπαλίου 2-4

ANATOLH

Μαγική εικόνα το αποτέλεσμα του αγώνα της Ανατολής με τον Απόλλωνα Ευπαλίου με την ομάδα του Ανέστη Ζώη να γνωρίζει την ήττα με 2-4.
Ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές, είχαν δύο δοκάρια και ευκαιρίες, αλλά το Ευπάλιο κατάφερε με τέσσερις αντεπιθέσεις να πετύχει ισάριθμα γκολ!
Η Ανατολή πλήρωσε τα αμυντικά της λάθη και θα πρέπει να βελτιωθεί τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά αν θέλει να παραμείνει στην κατηγορία.
Στο πρώτο μέρος, η Ανατολή απείλησε στο 14’ με τον Σκανδάλη να κάνει το σουτ και ο Κοντογιώργης απέκρουσε τη μπάλα.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17’ όταν ο Φωλίνας έκανε την παράλληλη σέντρα έδιωξαν τη μπάλα οι αμυντικοί αυτή έφτασε και πάλι στον Φωλίνα και με σουτ έκανε το 1-0.
Ο Απόλλων Ευπαλίου από το πουθενά κέρδισε πέναλτι στο 23’ με τον Ρουμπάτη να ανατρέπεται από τον Μαλάτο, το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Φλέγκας Γ. ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Νέα ευκαιρία για την Ανατολή στο 44’ με τον Φωλίνα να κάνει το σουτ και τον Κοντογιώργη να αποκρούει.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα του Ανέστη Ζώη έκανε το 2-1 με σουτ του Χριστακόπουλου.
Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 49’ και πάλι με τον Φλέγκα Γ.
Μεγάλη ευκαιρία για την Ανατολή στο 56’ με τον Νούγια να κάνει τη σέντρα και ο Σκανδάλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Το Ευπάλιο στο 77’ κάνει την απόλυτη ανατροπή στο σκορ με γκολ του Ρουμπάτη.
Στο 80’ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με σουτ του Ρουμπάτου.