Σπουδαία νίκη ο ΑΟΙ επί του Αγίου Κων/νου με 21-30

aoi

• Παρόλο παρουσιάστηκε με… μισή ομάδα ο ΑΟΙ στην Λάρισα και με αρκετούς πιτσιρικάδες, η ομάδα του Γιάννη Καραμπίνα πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση νίκησε με 21-30 την ομάδα του Αγίου Κωνσταντίνου Λάρισας για την 8η αγωνιστική της Β Εθνικής Κατηγορίας Χειροσφαίρισης Ανδρών.
Οι Γιαννιώτες παραμένουν αήττητοι και με 16 βαθμούς συνεχίζουν να οδηγούν την κούρσα της κατηγορίας. Όλοι οι αθλητές των Ιωαννίνων «βρήκαν δίχτυα», ενώ είχαν γι’ ακόμη μία φορά σε εξαιρετική μέρα τους Γότση -Τσελέπη, αλλά και τους Βέλλιο - Γκρουΐδη που βοήθησαν αρκετά στο σκοράρισμα, κυρίως στο δεύτερο μισό του 1ου ημιχρόνου όταν η γιαννιώτικη ομάδα δέχτηκε την ισχυρή πίεση των γηπεδούχων.
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-7, 5-8, 8-10, 10-11, 11-15 (ημίχρονο) 11-18, 13-22, 15-24, 17-25, 19-28, 21-30 (τελικό).
Α.Ο. Ιωαννίνων (Καραμπίνας): Μόσχος Ν., Ζαμπαλάς Σ. (1), Γότσης Γ. (6), Τζελέπης Δ. (7), Βέργος Ι. (1), Βέλλιος Α. (5), Γκρουΐδης Β.(5), Σήτας Κ.(3), Γιωρσπύρος Χ. (2).