Επιτυχίες της Φ.Ε.Α. σε Πανελλήνιο τουρνουά

PIG POG 30 11 17

• Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποίησαν  οι αθλητές του Συλλόγου «Φίλοι Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ιωαννίνων» καταλαμβάνοντας πολύ καλές θέσεις στο πρόσφατο Πανελλήνιο τουρνουά μικρών ηλικιών της Σίνδου που διεξήχθη με 210 συμμετοχές από όλη την Ελλάδα.
Πιο αναλυτικά, στους μίνι παμπαίδες ο  Σπυρίδων Χρήστου  κατετάγη 3ος κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο. Στους Παίδες ο Χρήστος Ντασταμάνης πέρασε 1ος από τον όμιλό του, στο νοκ-άουτ αγώνα και τελικά κατέλαβε τη 13η θέση σε σύνολο 63 αθλητών στη κατηγορία του. Στην ίδια κατηγορία την 17η θέση κατέλαβε ο Γιάννης Κουντούρης. Επίσης στους Παίδες, ο Τηλέμαχος Χρήστου κατετάγη 3ος στο όμιλο του πετυχαίνοντας 1 νίκη, 2 ήττες, συνέχισε με τους  αγώνες κατάταξης. Στις Κορασίδες  η  Ελεάνα Παπαδοπούλου πέρασε ως 2η στο όμιλο της , στο καθοριστικό αγώνα για την 4-άδα αντιμετώπισε την νικήτρια της κατηγορίας την Πετσίβα και ηττήθηκε με 3-0.  Στους έφηβους ο Πέτρος Ακρίβης κατετάγη 3ος  στον όμιλο του,  συνέχισε με τους αγώνες κατάταξης,  κατέλαβε την 18η θέση σε 26 αθλητές. Τέλος, στους Παμπαίδες  ο  Χρήστος Κοντοδήμας  κατέλαβε την 35η θέση, ενώ ο Γεώργιος Κοσμάς κατετάγη 20ος στο σύνολο των 50  συμμετεχόντων.