Γ ΕΘΝΙΚΗ Φίλιππος Βέροιας - ΑΓΣΙ 75-62

AGSI MPASKET 12 11 17

• Τελικά το σερί καλών εμφανίσεων και θετικών αποτελεσμάτων για τον ΑΓΣΙ έλαβε τέλος χθες το απόγευμα καθώς στο ντέρμπι με τον Φίλιππο Βέροιας η ομάδα του Σοφοκλή Τσουκανέλη γνώρισε την ήττα με 75-62.
Παρόλο που η γιαννιώτικη ομάδα μπήκε δυνατά στο ματς και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας την πρωτοπορία στο σκορ με πέντε πόντους, τα επόμενα τρία δεκάλεπτα ανήκαν ολοκληρωτικά στους παίκτες του Φίλιππου Βέροιας οι οποίοι με καλή άμυνα και λύσεις στην επίθεση κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.
Ο ΑΓΣΙ πλήρωσε το κακό τρίτο δεκάλεπτο του ματς όντας εξαιρετικά άστοχος, δίνοντας την δυνατότητα στους αντιπάλους τους να ξεφύγουν στο σκορ, φέρνοντάς τους σε θέση οδηγού.
Από τον ΑΓΣΙ ξεχώρισαν οι «συνήθεις» ύποπτοι Μπαρτζώκας με 21 πόντους και Εξαρχόπουλος με 12.
Την επόμενη αγωνιστική ο ΑΓΣΙ υποδέχεται τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Φαίακα Κέρκυρας σε ακόμη ένα ντέρμπι.
Δεκάλεπτα: 14-19, 34-33, 48-42, 75-62
ΑΓΣΙ: Γεωργίου 6, Ζαμπέτης 3(1), Μπαρτζώκας 21, Καλφαλίδης, Αντωνίου, Τσιλιγγαρίδης, Παπαγιάννης 3, Μάκης 7, Καννής 2, Θώδης 6, Φίλιος 2, Εξαρχόπουλος 12 (1).