Σπουδαία νίκη (0-1) του Ολ. Βοτανικού στη Δαφνούλα

BOTANIKOS DAFNOYLA 17 5 17

• Τη νίκη 0-1 που τον κρατάει ζωντανό στην διεκδίκηση της ανόδου πήρε ο Ολυμπιακός Βοτανικού από την Δαφνούλα.
Με το αποτέλεσμα αυτό τα Πράμαντα πανηγυρίζουν την άνοδο τους στην Α’ κατηγορία μιας και έχουν πέντε βαθμούς, ενώ στους τρεις είναι ο Βοτανικός και στον ένα η Δαφνούλα, με την ομάδα των Πραμάντων να αντιμετωπίζει την τελευταία αγωνιστική την Δαφνούλα και από το αποτέλεσμα του αγώνα θα εξαρτηθεί αν η Δαφνούλα ή ο Βοτανικός θα είναι ο αντίπαλος του Αγροτικού Αστέρα.
Η Δαφνούλα στο πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου μπήκε καλύτερα και έχασε δύο καλές ευκαιρίες στο  4' ο Στάθης βρήκε με ωραία πάσα τον Ράπτη και αυτός έκανε το σουτ, όμως ο τερματοφύλακας του Βοτανικού Ζώτος Κ. απέκρουσε, ενώ  στο 12'  στο σουτ του Χρήστου η μπάλα κατέληξε άουτ. Ο Βοτανικός άρχισε να ισορροπεί το παιχνίδι και να γίνεται επικίνδυνος προς την εστία του Τζελέτα. Στο 28’ ο Βοτανικός άνοιξε το σκορ, σέντρα του Ποζιόπουλου από δεξιά, ο Κοκκιάδης άφησε τη μπάλα και αυτή κατέληξε στον Μπισέλα, ο οποίος με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Τζελέτα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Δαφνούλα προσπάθησε να ισοφαρίσει και στο 48'  ο Ράπτης σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Κωνσταντή και πήρε ύψος και πορεία προς τα δίχτυα, όμως ο Ζώτος Κ. έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Στάθης ο Χρήστου έκανε την κεφαλιά, ο πορτιέρο του Βοτανικού έσωσε και πάλι την ομάδα του. Μεγάλη ευκαιρία για τον Βοτανικό στο 88'. Ο Τσιφτσής σε κενή εστία αστόχησε μετά από ενέργεια του Μπισέλα, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στον Κατσικογιάννη.
Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Αντωνίου - Κόλλιας).
Δαφνούλα: Τζελέτας, Μαντεργκόνα (72’ Κωλέτσιος), Σταύρου Α., Σταύρου Δ., Λαγός, Οικονόμου, Ζιάρκας, Χρήστου (70’ Μάντζος), Κατσαμπίρης, Ράπτης, Στάθης.
Ολυμπιακός Βοτανικού: Ζώτος Κ., Λέζος, Τσιφτσής, Κωνσταντής, Μπαρέκος, Ζώτος Ε. (63’ Κωστάκης), Ποζιόπουλος (66’ Σιώλος), Διαμάντης, Μπισέλας (93’ Μποζίκης), Ρομποτής, Κοκκιάδης.