Οι «Αμπελόκηποι» περιμένουν με άγριες διαθέσεις την Κρανούλα!

on .

MPALA SENTRA

• Με πολλά ενδιαφέροντα παιχνίδια συνεχίζονται τα πρωταθλήματα Α΄, Β’ και Γ’ κατηγορίας.
Στην Α’ κατηγορία δύσκολη έξοδος έχει η πρωτοπόρος Κρανούλα, η οποία θα αντιμετωπίσει τους Αμπελόκηπους που ψάχνουν βαθμούς για να οριστικοποιήσουν την παραμονή τους.
Η Ανατολή έχει πιο εύκολο έργο αφού θα υποδεχθεί την Κράψη και αναμένεται εύκολα η δύσκολα να φτάσει στη νίκη.
Αναλυτικά οι αγώνες και οι διαιτητές όλων των κατηγοριών:
Α' κατηγορία
Σήμερα, Σάββατο: 3 μ.μ.: Μουσιωτίτσα-Λογγάδες: Ντάρας (Σπυρογιώτης-Κόλλιας). 4.45 μ.μ.: Κατσικά-Πέραμα: Νέος (Σιόντης-Μπουμπουγιάννης Κ.). Ανατολή-Κράψη: Τάσης (Πασχάλης-Κατσουλίδης). Κόνιτσα-Βελισσάριο: Τασιούλας (Κόττορος-Γεωργίου). 5.15 μ.μ.: Χουλιαράδες-Αγία Μαρίνα: Μπούμπας (Μωυσιάδης-Θανασιάς)
Αύριο, Κυριακή: 1 μ.μ.: Αμπελόκηποι-Κρανούλα: Τάσης (Καραλής-Αντωνίου). 4.45 μ.μ.: Ροδοτόπι-Κου­τσελιό: Ντόντης (Στύλιου-Αρ­βανίτης). Θρίαμβος Σερβιανών-Ελε­ούσα: Σιαμέτης (Λιόντος-Παπαλαζάρου)

Β' κατηγορία - Α' όμιλος
Σήμερα, Σάββατο: 4.45 μ.μ.: Σταυράκι - ΠΑΟ Ιωαννίνων: Μπουμπουγιάννης Ξ. (Γεωργίου-Αγόρας)
Αύριο, Κυριακή: 4.45 μ.μ.: Κεφαλόβρυσο-Αγροτικός: Σιώμος (Πολίτης - Ευαγγελιάς). Ζωοδόχος-ΑΠΟ­ΕΛ: Τασιούλας (Ζιάκας-Γούκος). ΠΑΟ Κόνιτσας-Κόντσικα: Μάν­τζιος (Διαμάντης-Αλεξίου). Κρύα-ΑΕ Γιάννενα: Δημητρίου (Γεωργίου-Λουκάς). Πανζαγορισιακός-Πωγωνάτος: Νέος (Κόττορος-Κολιός). Περίβλεπτος-Νησί: Μπούμπας (Διονύσης-Κάσσος). 5.15 μ.μ.: Απείθαρχος-Βουνοπλαγιά: Μωυσιάδης (Τσάντας-Γατσόμαλος)
Β' όμιλος
Σήμερα, Σάββατο: 4.30 μ.μ.: Μέτσοβο - Ολυμπιακός Βοτανικού: Μάντζιος (Καραλής-Λιόντος). 4.45 μ.μ.: Πεδινή-Πλατανιά: Ντόντης (Στύλιου-Χαρίσης)
Αύριο, Κυριακή: 4.45 μ.μ.: Ασβεστοχώρι-Ηλιόκαλη: Ντάρας (Πασχάλης-Πάνος Σ.). Δροσοχώρι-Πράμαντα: Κατσουλίδης (Χαρίσης-Γιώτης). Μικρασιάτες-ΠΑΣ Πηγών Λούρου: Σταματελόπουλος (Τάτσης-Γκανάτσιου). Κοσμηρά-Ελληνικό: Τάσης (Πεχλεβανούδης-Μπαντής)

Γ' κατηγορία - Α' όμιλος
Σήμερα, Σάββατο: 4.45 μ.μ.: Βοτονόσι-Πρωτόπαππα: Σιαμέτης (Γα­τσόμαλος-Αρβανίτης). Δαβάκης-Πετσάλι: Πολίτης (Μέρτζος-Αποστόλου). Κληματιά-Ανάργυροι: Σιώμος (Παπαλαζάρου-Γκανάτσιου)
Αύριο, Κυριακή: 1 μ.μ.: Ε.Α.Σ. Μαχητής Ιωαννίνων-Καρυές: Κολιοφούκας (Ηλία-Κοντογιάννης). 4.45 μ.μ.: Πεντέλη-Ζίτσα: Κατσαμπίρης (Λιάσκου-Καρβούνης). Α­ε­τός Αγίου Ιωάννη-Αμφιθέα: Ζιώγα (Βασδέκης-Βαγγελής). Καμποχώρια-Μάρμαρα: Κολιός (Τσίτος-Οικονόμου)

Β' όμιλος
Σήμερα, Σάββατο: 4.45 μ.μ.: Μουζακαίοι-Χρυσοβίτσα: Γιώτης (Παπαιωάννου-Μαρούλης). 7.30μ.μ.:  Πήγασος-Καστρίτσα: Ντάρας (Σπυ­ρο­γιώτης-Διαμάντης)
Αύριο, Κυριακή: 11 π.μ.: Περιστέρι-Επισκοπικό: Χατζηπαναγιώτου (Ευαγγέλου-Ζαχάκης). 1 μ.μ.: Μπιζάνι-Συρράκο: Κατσουλίδης (Γκέλης-Γεράκου). 4.45 μ.μ.: Μηλιά-Ρωμανό: Αγόρας (Χάλκης-Μακρής). 7.30 μ.μ.:  Ραφταναίοι-Ανήλιο: Κολιοφούκας (Πάνος Σ.-Τσάντας)
Μεθαύριο, Δευτέρα: 7.30 μ.μ.: Κάστρο-Κραψήτες Καππαδόκες: Κολιός (Τσίτος-Οικονόμου)

• Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι δίνει αύριο το απόγευμα ο ΑΓΣΙ ο οποίος υποδέχεται τη Μελίκη και θέλει οπωσδήποτε τη νίκη για να αποφύγει τις περιπέτειες. Ο Βίκος ταξιδεύει στο Πολύκαστρο για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Εύαθλο.
Οι γυναίκες του ΠΑΣ αντιμετωπίζουν την Ολύμπια Λάρισας στο κλειστό της Λιμνοπούλας, ενώ σήμερα ολοκληρώνεται και το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑΒΔΕ με τη διεξαγωγή της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής. Επίσης, αυτό το Σαββατοκύριακο είναι προγραμματισμένοι και οι προημιτελικοί αγώνες στις κατηγορίες Κορασίδων και Παίδων. Στις κορασίδες ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Αίολο Αστακού, ενώ ο Θρύλος Ιωαννίνων ταξιδεύει στη Βόνιτσα. Στους παίδες ο ΑΓΣΙ αντιμετωπίζει στα Γιάννενα το Άλφα '93.
Τέλος στο βόλεϊ η γυναικεία ομάδα του ΑΣ Γιάννενα θα υποδεχτεί αύριο το απόγευμα την Σταυρούπολη για το πρωτάθλημα της Α2.

ΜΠΑΣΚΕΤ
Γ’  ΕΘΝΙΚΗ  ΑΝΔΡΩΝ
    Αύριο 16:30, ΑΓΣΙ – Μελίκη, ΕΑΝΚΙ
    Αύριο 17:00, Εύαθλος Πολυκάστρου – Βίκος Ζαγοροχώρια
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    Αύριο 14:00,  ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας, ΕΑΝΚΙ
Α'  ΕΣΚΑΒΔΕ
    Σήμερα 14:30, Κερκυραϊκός – Σπάρτακος Ιωαννίνων, ΕΑΚ Κέρκυρας
    Σήμερα 15:00, ΠΑΣ Γιάννινα – Ιππότες Κέρκυρας, ΕΑΝΚΙ
    Σήμερα 17:00, Θρύλος Ιωαννίνων – Αίας Άρτας
    Σήμερα 17:00, Παραμυθιά – IBC, ΔΑΚ Παραμυθιάς
Γ'  ΕΣΚΑΒΔΕ
    Σήμερα 16:00, ΑΟ Πάργας – ΑΓΣΙ (Β), Κλειστό Πάργας
    Σήμερα 19:00, Μολοσσοί – ΑΟ Γαλατα, ΕΑΝΚΙ
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
    Αύριο 10:00, ΠΑΣ Γιάννινα – Αίολος Αστακού, ΕΑΝΚΙ
    Αύριο 17:00. ΑΟ Βόνιτσας – Θρύλος Ιωαννίνων
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΠΑΙΔΩΝ
    Σήμερα 13:00, ΑΓΣΙ – ΑΛΦΑ ’93, ΕΑΝΚΙ

ΒΟΛΕΪ
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
    Αύριο 18:00, ΑΣ Γιάννενα – ΕΟ Σταυρούπολης, ΕΑΝΚΙ

ΙΟΝΙΑ ΟΔΟΣ - ΜΑΪΟΣ 2017