ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΩΝ

K20 KERKYRA 19 2 17

ΠΑΣ - Κέρκυρα 3-0

Από τις 26 Νοεμβρίου είχε η Κ 20 να γνωρίσει την χαρά της νίκης (τότε είχε νικήσει 6-1 τη Βέροια) και το Σάββατο μετά από σχεδόν τρεις μήνες πήρε το τρίποντο επικρατώντας 3-0 της Κέρκυρας και τώρα στρέφει το βλέμμα της στη ρεβάνς του κυπέλλου την Τετάρτη με τα Σερβιανά.
Χωρίς να εντυπωσιάσουν οι νεαροί παίκτες του ΠΑΣ έπαιξαν όσο έπρεπε και πήραν το τρίποντο που τους δίνει ψυχολογία.
Το σκορ για τον ΠΑΣ άνοιξε στο 40’ όταν ο Παπαδόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Κυζιρίδης στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ψαρράς Ι. εκτέλεσε φάουλ και ο Μαυροπάνος με κεφαλιά έκανε το 2-0.
Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 56’ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ ο Ψαρράς Ι.
Διαιτησία: Μπόσιας (Γεωργίου-Ντόντης).
ΠΑΣ Γιάννινα (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Ψαρράς Ν., Κιτσάκης, Σιουκουλλάνι, Μαυροπάνος, Τσιέπας, Αλεξίου (15’ λ.τρ. Λαμπίρης), Μασούρας, Γκλεγκλές (63΄ Σιχλιμοίρης), Παπαδόπουλος (57’ Μούτσιος), Ψαρράς Ι.
Κέρκυρα (Κώστας Χριστοφορίδης): Λαδάς, Τρεπεκλής, Κυζιρίδης, Μοκοβίλα, Τζατζανάς (63’ Λάμπογλου), Βασιλάκης, Τσάνης, Βλάχος, Γκερέκος (78’ Μίτρου), Ζαίμι (65’ Κουλούρης), Μίσκου.

* * *

Κ17: «Τσίμπησε» βαθμό στο τέλος, Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία της Ξάνθης η Κ-17 του ΠΑΣ Γιάννινα, αφού έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στο Αγρίνιο με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Καββαδία στο πρώτο ημίχρονο και ο ΠΑΣ κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του αγώνα με τον Λιάσο.
ΠΑΣ Γιάννινα: Πατσιούρας, Μέγας (80’ Λάγκας), Τάτσης, Γώγος, Κώστας, Τσούνης, Λώλης, Λιάσος, Σαββίδης (68’ Καραμποΐκης), Παπαδόπουλος Κ. (Εμβραΐζογλου), Γιωτάκης (57’ Πήλιος).

* * *

Κ15: Παναιτωλικός - ΠΑΣ 1-1

Ούτε η Κ-15 κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Αγρίνιο, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.
Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 25’ με εκτέλεση φάουλ του Λώλη, όμως λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπελεβώνη.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βακαλόπουλος, Τσακανέλης, Τσιούτσιος, Βαδήμας, Πεπόνης, Παππάς, Πλατιάς, Νάτσιας, Λώλης, Κλεισούρας, Λέκκας. Έπαιξαν και οι: Γούκος, Στεργίου, Κυριακόπουλος, Τζιάλλας, Γιαννούλης.