Ντέρμπι από τα παλιά αύριο στον Κατσικά

on .

MPALA

• Το ντέρμπι Κατσικά-Ανατολή μαγνητίζει τα βλέμματα του φίλαθλου κόσμου στην Α’ κατηγορία του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος.
Η Κατσικά είναι μετά την Κρανούλα και την Ανατολή η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην κατηγορία και αναμένεται να γίνει ένα πολύ καλό και δυνατό παιχνίδι.
Η πρωτοπόρος Κρανούλα παίζει στην Αγία Μαρίνα και αναμένεται εύκολα ή δύσκολα να πάρει το τρίποντο και θα περιμένει γκέλα της Ανατολής ώστε να αυξήσει και άλλο την βαθμολογική διαφορά.
Στον πρώτο όμιλο της Β΄κατηγορίας δεσπόζει το ντέρμπι Νησί-Σταυράκι, ενώ στο δεύτερο μάχες θα γίνουν στις αναμετρήσεις Μικρασιάτες-Ηλιόκαλη και Πεδινή-Πράμαντα.
Α΄κατηγορία
    Σήμερα Σάββατο, 3 μ.μ.: Ελεούσα-Ροδοτόπι: Τάσης (Πασχάλης-Τσάντας), Βελισσάριο-Κράψη: Μάντζιος (Ντόντης-Σιόντης), Κόνιτσα-Πέραμα: Ζαμπαλάς (Λιόντος-Θανασιάς)
    Αύριο Κυριακή, 11:00 π.μ.: Αμπελόκηποι-Μουσιωτίτσα: Μπαλατσούκας (Παπαλαζάρου-Τασιούλας). 3 μ.μ.: Αγία Μαρίνα-Κρανούλα: Θάνος (Θανασιάς-Στύλιου), Χουλιαράδες-Λογγάδες: Σταματελόπουλος (Νέος-Χαρίσης), Θρίαμβος Σερβιανών-Κουτσελιό: Μπούμπας (Καραλής-Κόλλιας), Κατσικά-Ανατολή: Κατσικογιάννης (Πασχάλης-Αντωνίου)
Β' κατηγορία - Α΄ όμιλος
    Σήμερα Σάββατο, 3 μ.μ.: ΑΕ Γιάννενα-ΠΑΟ Κόνιτσας: Μπούμπας (Κόλλιας-Ζιώγα), Βουνοπλαγιά-Κεφαλόβρυσο: Τζόβας (Αντωνίου-Μάρκου). 7:30 μ.μ.: ΑΠΟΕΛ-Κόντσικα: Κατσικογιάννης (Χαρίσης-Αλεξίου). Αύριο Κυριακή, 3 μ.μ.: Πανζαγορισιακός- Αγρ. Αστ.Άνω Καλαμά: Τάτσης (Διαμάντης-Αποστόλου), Περίβλεπτος-Κρύα: Τασιούλας (Αγόρας-Γούκος), Νησί-Σταυράκι: Μάντζιος (Αλεξίου-Τζόβας), Πωγωνάτος-Απείθαρχος: Σιαμέτης (Βασδέκης-Ζαχάκης). 7:30 μ.μ.: ΠΑΟ Ιωαννίνων-Ζωοδόχος: Τζόβας (Κάσσος-Γατσόμαλος)

Β' όμιλος
    Σήμερα Σάββατο, 3 μ.μ.: ΠΑΣ Πηγών Λούρου-Ασβεστοχώρι: Νέος (Πάνος Σ.-Ναστούλης). 5:15 μ.μ.: Ελληνικό-Αετορράχη: Σιαμέτης (Γεωργίου-Ευαγγελιάς)
Αύριο Κυριακή, 3 μ.μ.: Πλατανιά-Ολυμπιακός Βοτανικού: Σιώμος (Μπαντής-Ευαγγέλου), Κοσμηρά-Δαφνούλα: Δημητρίου (Λουκάς-Μπουμπουγιάννης Κ.), Πεδινή-Πράμαντα: Κατσουλίδης (Κατσαμπίρης-Κάσσος), Μικρασιάτες-Ηλιόκαλη: Τάσης (Μωυσιάδης-Τσάντας)
Γ' κατηγορία - Α' όμιλος
    Σήμερα Σάββατο, 3.15 μ.μ.: Κληματιά-Καρυές: Μπόσιας (Τάτσης-Κόττορος)
    Αύριο Κυριακή, 12:00 μ.: Βοτονόσι-Αμφιθέα: Σταματελόπουλος (Κατσουλίδης-Μάρκου). 3 μ.μ.: Αετός Αγίου Ιωάννη-Καμποχώρια: Αρβανίτης (Μαγγιώρος-Κοντογιάννης), Δαβάκης-Μάρμαρα: Ευαγγελίδης (Παύλου-Γεράκου), Πεντέλη-Ανάργυροι: Μπουμπουγιάννης Ξ. (Χάλκης-Γεωργίου), Ζίτσα-Πετσάλι: Λιόντος (Μακρής-Μαρούλης), Πρωτόπαππα-Ε.Α.Σ.Μαχητής Ιωαννίνων: Κολιός (Γκέλης-Καρβούνης)
Β' όμιλος
    Σήμερα Σάββατο, 3 μ.μ.: Μουζακαίοι-Μπιζάνι: Πολίτης (Διονύσης-Οικονόμου)
    Αύριο Κυριακή, 3 μ.μ.: Ανήλιο-Κραψήτες Καππαδόκες: Ζιώγα (Πολίτης-Χατζηπαναγιώτου), Καστρίτσα-Μηλιά: Πάνος Σ. (Μάρκου-Τσίτος). 5:15 μ.μ.: Πήγασος-Χρυσοβίτσα: Παπαλαζάρου (Γκανάτσιου-Ηλία)
Μεθαύριο, Δευτέρα
7:30 μ.μ.: Ραφταναίοι-Επισκοπικό: Γεωργίου (Γατσόμαλος-Παπαδόπουλος)
Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου
5:15 μ.μ.: Περιστέρι-Ρωμανό: Κατσουλίδης (Γούκος-Γεωργίου). 7:30 μ.μ.: Κάστρο-Συρράκο: Μπόσιας (Κολιός-Διαμάντης)

Ιόνια Οδός Σεπτέμβριος 2016